Достапни линкови

САД бараат слобода за американски дипломат уапсен во ПакистанСАД побараа од пакистанските власти да го ослободат американскиот дипломат кој локалните власти во Лахоре противзаконски го држат во притвор. Според извештајот на американската амбасада во Исламабад иако Рејмон Дејвис соопштил дека е дипломат локалната полиција не го верификувала неговиот статус. Дејвис како што е наведено во извештајот застрелал двајца пакистанци на моторцикл во само одбрана, бидејќи сакале да го ограбат.
XS
SM
MD
LG