Достапни линкови

Барадеј-Граѓаните на Египет бараат Мубарак да даде оставка


Нобеловецот Мухамед ел Барадеј
Нобеловиот лауреат и опозционер Мухамед ел Барадеј изјави денеска дека египетскиот претседател Хосни Мубарак мора да ја напушти функцијата. Барадеј во интервју за француската телевизија 24 соопшти дека луѓето сакаат Претседателот да да си оди. Во петдневните протести во Египет според извештаите досега загинале 20 лица.
XS
SM
MD
LG