Достапни линкови

Убиен заменик гувернерот на Кандахар


Во самоубиствен бомбашки напад бил убиен заменик гувернерот на авганистанската провинција Кандахар, Абдул Латиф. Претставници на НАТО соопштија дека атентатот се случил во Кандахар Сити.
XS
SM
MD
LG