Достапни линкови

Во Техеран обесена иранка со холандско државјанство


Иранските власти соопштија дека ја обесиле Захра Бахрами, иранка која имаше и холандско државјанство поради поседување и продавање дрога. Агенциите јавија дека Бахрами беше уапсена во Иран кога при посетата на своите роднини им се приклучила на анти-влaдините демонстрации. Иранските власти не им дозволиле средба на претставници на холандската амбасада со Захра Бахрами.
XS
SM
MD
LG