Достапни линкови

Досега најголеми насилства во Египет. Барадеј во домашен притвор


Полицијата со водени топови против демоснтрантите во Каиро
Илјадници демонстранти се судирија во Каиро и други градови со полицијата во досега најголемите насилства против режимот на египетскиот претседател Хосни Мубарак.
Судири имаше и околу џамијата каде на петочната молитва присуствуваше Нобеловиот Лауреат и опозиционер Мухамед ел Барадеј.
Тој по учеството на протестите е ставен во куќен притвор.
XS
SM
MD
LG