Достапни линкови

Во Јордан протестен марш за реформи


Аман
Илјадници луѓе демонстрираа во Аман и во други градови во Јордан по денешната петочна молитва со барање за политички и економски реформи и за оставка на владата. Ова е трет ден на протестите во таа земја, инспирирани од демонстрациите во Тунис и во Египет. Кралот Абдула Втори вети извесни реформи.
XS
SM
MD
LG