Достапни линкови

Експлозија во дипломатски кварт во Кабул - Авганистан


Во експлозија во продавница популарна за странци во Каубл биле ранети најмалку 2 лица.
Според полицијата станува збор за дел од главниот град на Авганистан каде се сместени странските амбасади.
XS
SM
MD
LG