Достапни линкови

Еди Рама повика на мирни протести во Албанија


Лидерот на албанските социјалисти Еди Рама
Лидерот на опозициската Социјалистичка партија Еди Рама апелираше до неговите приврзаници да се дистанцираат од какви било провокации на денешните протести.
На минатонеделните протести организирани од опозициската Социјалистичка партија загинаа тројца демонстранти, додека над сто беа повредени. Тоа доведе до заострување на политичката криза во Албанија.
Бериша исто така најави контрапротести, но мораше да ги откаже под притисок на САД и Европската унија.
XS
SM
MD
LG