Достапни линкови

11 мртви и 200 повредени поради пожар на Фероброд во Индонезија


Merak, 28Jan2011
Најмалку 11 лица по пожар на преполн Ферброд во Индонезија. Во паниката биле повредени речиси 200 лица.
Многу од нив скокале во морето. Инцидентот се случил откако бродот го напуштил пристаништето Мерак на островот Јава.
Причините за пожарот не се познати.
XS
SM
MD
LG