Достапни линкови

Вељаноски во официјална посета на Црна Гора


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска престојува во официјална посета на Црна Гора. Вељаноски во Подгорица ќе се сретне со својот домаќин, претседателот на црногoрскиот Парламент, Ранко Кривокапиќ.
Предвидено е првиот човек на македонскиот законодавен дом да се срeтне и со Претседателот на Црна Гора Филип Вујановиќ и со премиерот Игор Лукшиќ.
XS
SM
MD
LG