Достапни линкови

Дачиќ во Македонија за Свети Сава


Архива 18.09.2010. Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ и неговата колешка Гордана Јанкулоска на прес-конференција во Скопје
Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ ќе ја посети Македонија. Тој денеска ќе се сретне со преставниците на српската зедница во земјата кои го празнуваат празникот Свети Сава. За нив денешниот ден е неработен. За утре е предвидено Дачиќ да се сретне со министерката за внатршни работи Гордана Јанкулоска.
XS
SM
MD
LG