Достапни линкови

Стајнберг во Кина на разговори за Северна Кореја


Американскиот заменик државен секретар Џејмс Стајнберг
Специјалниот американски пратеник за корејски прашања, заменик државниот секретар Џејмс Стајнберг е во посета на Кина на разговори за чекорите за намалување на тензиите на Корејскиот Полуостров. Вашингтон бара, Кина да го искористи влијанието врз Северна Кореја и да го убеди официјален Пјонгјанг да престане со провокациите и да се врати на разговорите за разоружување.
XS
SM
MD
LG