Достапни линкови

Потрага по градоначалникот на Киев


Градоначалникот на Киев Леонид Черноветски
Градоначалникот на Киев Леонид Черноветски не се појавил во јавност околу два месеци. Премиерот Микола Азаров при средбата со шефот на администрацијата во градот прашал каде е градоначалникот и дали е на одмор. Азаров побарал да биде пронајден Черноветски и што побрзо да се врати на работното место. Според медиумите Черноветски ја напуштил Украина во ноември за да го прослави неговиот 59 роденден во Франција.
XS
SM
MD
LG