Достапни линкови

Претседателот на ОБСЕ во посета на Тирана


Литванскиот министер за надворешни работи Аудрониус Азубалис
Литванскиот министер за надворешни работи Аудрониус Азубалис чија земја претседава со ОБСЕ е во посета на Тирана со цел да се надмине политичката криза во Албанија, по насилните антивладини протести во кои загинаа 3 лица. Азубалис ќе се сретне со премиерот Сали Бериша, опозицискиот лидер Еди Рама и претседателот Бамир Топи.
XS
SM
MD
LG