Достапни линкови

Марти-изјавата на Бериша за извештајот е вулгарна


Европарламентарецот Дик Марти
Швајцарскиот европарламентарец Дик Марти за изјавата на албанскиот премиер Сали Бериша искоментира дека е вулгарна и претставува политичка злоупотреба на неговиот извештај за да се прикријат проблемите со кои се соочува Албанија.
Марти чиј извештај за нелегална трговија со органи на Косово беше усвоен од Советот на Европа за Би Би Си изјави дека никој не стои зад неговите наводи ни Русија ни Србија. Бериша извештајот на Марти го нарече расистички
XS
SM
MD
LG