Достапни линкови

Судири на полицијата и демонстрантите во Египет


Протестите во Египет
Околу 600 демонстранти денеска се судриле со полицијата во
египетскиот град Исмаилија. Според извештаите за време на тридневните протести во Египет досега загинале најмалку 6 луѓе, а стотици се уапсени. Младинското движење 6 април преку Твитер објави дека протестите повторно се интензивирале во Танта и Александрија и повикале на масовни протести и по утрешните молитви.
XS
SM
MD
LG