Достапни линкови

Американец во самоодбрана застрелал двајца пакистанци


Еден американски конзуларен работник денеска застрелал двајца пакистанци во Лахоре. Според полицијата американецот бил во заседа од двајцата вооружени мажи на еден семафор и тој пукал во самоодбрана. Американската амбасада во Исламабад потврди дека се работи за нивен вработен.
Полиција соопшти и дека уште еден пакистанец загинал кога автомобилот на американскиот конзулат прегазил двајца пешаци на местото на инцидентот. Околу 100 луѓе потоа го блокирале патот и палеле гуми во знак на протест против убиството.
XS
SM
MD
LG