Достапни линкови

Мала експлозија во Давос


Полицаец чува стража на Светскиот економски форум во Давос
Мала експлозија се случила денеска во еден хотел во Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Полицијата ја истражува причината за инцидентот во кој нема повредени, само е причинета мала штета. Околу 2500 луѓе, меѓу кои и водечки политичари и економски експерти присуствуваат на форумот во швајцарскиот скијачки центар
XS
SM
MD
LG