Достапни линкови

Експлозија на бомба во Дагестан, 4-ца загинати


4 луѓе биле убиени, а 6-мина повредени во експлозија на автомобил бомба во руската република Дагестан, јавија руските медиуми. Други детали не се соопштени. Русија се соочува со се почести напади од исламистички бунтовници во северно кавказките републики, главно населени со муслимани.
XS
SM
MD
LG