Достапни линкови

Уапсени 860 демонстранти во Египет


Протестите во Египет
Египетските безбедносни сили соопштија дека 860 демонстранти биле уапсени во последниве два дена. Најголем дел од нив околу 600 биле притворени во Каиро, а другите во Алескандрија.
Демонстрантите бараат распуштање на Парламентот, спроведување на демократијата и повисоки плати, како и пад на тридеценскискиот режим на претседателот Хосни Мубарак. На вчерашните протести загинаа 3 лица.
XS
SM
MD
LG