Достапни линкови

Бан Ки Мун-има напредок во преговорите на Кипар


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун
Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун по средбата со кипарскиот претседател Димитрис Христофиас и лидерот на кипарските Турци, Дервиш Ероглу во Женева изјави дека има напредок во преговорите меѓу заедниците на островот.
Кипарските грци и турци ја разгледуваат можноста за создавање на федерација од две држави со една централна влада.
XS
SM
MD
LG