Достапни линкови

Тадиќ бара истрага за тровијата со човечки органи во Косово


Српскиот претседател Борис Тадиќ
Српскиот претседател Борис Тадиќ денеска го поздрави усвојувањето на резолуцијата на Дик Марти за наводното нехумано постапување со луѓе и нелегална трговија со човечки органи во Косово. Во неговото обраќање пред парламентарците на Советот на Европа Тадиќ побара итна, независна истрага за обвинувањата во документот. Според Тадиќ организираниот криминал влијае врз политиката, економијата и општеството.
XS
SM
MD
LG