Достапни линкови

Тојота повлекува 1,7 милиони автомобили


Тојота повлекува скоро милион и 700 илјади автомобили ширум светот поради различни дефекти кои би можело да предизвикаат истекување на горивото и други проблеми. Јапонската фирма прецизира дека се повлекуваат моделите од типот Лексус во Северна Америка и од типот Авенсис седан во Европа.
XS
SM
MD
LG