Достапни линкови

Опозицијата во Египет повика на нови протести


Опозицијата во Египет упати повик за продолжување на вчерашните протести кои, според агенциите, биле најголеми во тридецениското владеење на претседателот Хосни Мубарак. Продемократското младинско движење 6 април кое ги покрена вчерашните протести преку социјалната интерент мрежа Фејсбук повторно повика на собири во Каиро. Полицијата предупреди дека нема да дозволи нави протести. На вчерашните протести загинаа двајца демонстранти и еден полицаец.
XS
SM
MD
LG