Достапни линкови

Седница на авганистанскиот парламент


Денеска во Кабул почна седницата на авганистанскиот парламент, прва од изборите во септември лани кои беа проследени со насилства и со обвинувања за фалсификување на резултатите. Претседателот Хамид Карзаи бараше одложување на седницата за уште еден месец, но по притсоците од дома и од странство се согласи таа да биде одржана денеска.
XS
SM
MD
LG