Достапни линкови

Мирослав Лајчак во мисија во Албанија


Мирослав Лајчак
Пратеникот на Европската Унија Мирослав Лајчак денеска патува за Албанија во обид да се намалат тензиите предизвикани од антивладините протести, во кои загинаа три лица. Лајчак, кој патува во Тирана на барање на специјалниот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон, состаноците ги почнува со разговор со албанскиот претседател Бамир Топи.
XS
SM
MD
LG