Достапни линкови

Египетската полиција ги растера демонстрантите


Протести во Каиро
Полицијата во Каиро употреби гумени куршуми и солзавец за растерување на демонстрантите од центарот на градот. Оваа акција е преземена по масовните протести против египетскиот претседател Хосни Мубарак. Вчера двајца демонстранти и еден полицаец загинаа во протестите инспирирани од немирите во Тунис.
XS
SM
MD
LG