Достапни линкови

НАТО отворил истрага на Косово за Тачи и Халили


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Портпаролот на КФОР капетан Ханс Витер изјави дека НАТО започнал внатрешна истрага за потеклото на документот во кој премиерот на Косово Хашим Тачи и други високо позиционирани косовски претставници се претставени како шефови на мафијата во земјата.
Западните медиуми претходно објавија доверливи воени документи на Алијансата во кои Тачи се смета за една од „најголемите риби“ на организираниот криминал во Косово и дека неговиот близок сојузник Џавит Халити ги обезбедувал врските со албанската мафија.
XS
SM
MD
LG