Достапни линкови

Осудени обвинетите за убиство на француски навивач во Србија


Положено цевеќе каде беше убиен францускиот навивач
Српскиот врховен суд денеска донесе одлука за обвинението на 14 граѓани на земјата за убиство на еден француски навивач во 2009 година. Судот во Белград ги осудил обвинетите на затворски казни од 4 до 35 години. Францускиот навивач Брис Татон беше претепан до смрт пред едно кафуле во Белград пред фудбалскиот натпревар меѓу Партизан и Тулуз во септември 2009 година.
XS
SM
MD
LG