Достапни линкови

Гардијан: Хашим Тачи е “најголемата риба“ во организираниот криминал


Хашим Тачи
Западните сили кои ја подржуваат косовската влада, според Гардијан, на Премиерот Хашим Тачи гледале како на “најголема риба“ во организираниот криминал.
Гардијан за ова дознава од воени документи на НАТО. Во весникот се пренесува и изјавата на портпаролот на косовската влада кој ги негира пишувањата на Гардијан.
XS
SM
MD
LG