Достапни линкови

Засилени мерки на безбедност во Москва


Мерките за безбедност се подигнати во Москва по вчерашниот бомбашки напад на аеродромот Домодедево при кој загинаа 31 лице а 130 се повредени. Претседателот Дмитри Медведев оцени дека станува збор за терористички напад и побара да се пронајадат тие што се одговорни. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот освен што постојат сомневања поврзани со милитантите од северно кавкаскиот регион.
XS
SM
MD
LG