Достапни линкови

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски во Чешка


Антонио Милошоски
Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски ќе престојува во официјална посета на Чешката Република. На средбата со неговиот чешки колега Карел Шварценберг, ќе бидат разменети мислења за политичките и економските односи и соработка меѓу двете земји, за процесот на интеграција на Република Македонија во ЕУ и во НАТО, како и за регионалните и мултилатералните прашања. За време на посетата предвидено е и потпишување Меморандум за соработка меѓу дипломатските академии на двете министерства.
XS
SM
MD
LG