Достапни линкови

Струшки села отсечени од светот поради снегот


По изобилните врнежи од снег во Струга и Струшко, повисоките планински села се целосно отсечени од градот, соопшти Центарот за управување со кризи. Македонија пат, според соопштението, дала потврда дека во зависност од состојбата на терен ќе се работи на пробивање на патните правци кои водат до овие населени места. Снег се задржува и на патниот правец Охрид-Струга.
XS
SM
MD
LG