Достапни линкови

Убиени 14 талибанци во Авганистан


Авганистанските владини лица соопштија дека авганистанските и НАТО силите убиле 14 бунтовници при неколку операции. Во источната покраина Нангахар загинале командатот на талибанците Мулах Анвар и 12 негови борци. Според извештајот Анвар бил одговорен за серија напади врз домашните и странските војници. НАТО ја потврди смртта на Анвар и соопшти дека бил убиен и еден талибанец во покраината Логар.
XS
SM
MD
LG