Достапни линкови

Црна Гора прва наредна членка на НАТО


Словенечкиот амбасадор во Подгорица Јернеј Видетиќ смета дека е реална проценката оти Црна Гора ќе биде првата наредна земја која ќе стане членка на НАТО. Словенија е контакт земја за НАТО во Црна Гора во оваа година.
XS
SM
MD
LG