Достапни линкови

Во Москва средба на Лавров со колегите од Ерменија и АзербејџанРускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, денеска во Москва ќе има средба со шефовите на дипломатиите на Ерменија и на Азербејџан на разговори за спорниот регион Нагорно Карабах. Состанокот е всушност подготовка на посетата на групата Минск, во рамките на ОБСЕ, која ја сочинуваат Русија, Франција и Соединетите Држави, која ќе ги посети Ерменија и Грузија во наредниот месец.
XS
SM
MD
LG