Достапни линкови

Ердоган во посета на Украина


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја започнува дводневната официјална посета на Украина, на покана на претседателот Виктор Јанукович. Најавени се разговори за унапредување на билатералната соработка, главно во областа на енергетиката, трговијата и инвестициите. Во делегацијата на Ердоган се и 500 владини претставници и бизнисмени.
XS
SM
MD
LG