Достапни линкови

Напад во полициска станица во Детроит


Четворица американски полицајци се ранети, кога вооружен напаѓач влегол во полициска станица во градот Детроит и почнал да пука во полицајците. Полицијата возвратила на огнот и го убила напаѓачот, соопштуваат властите. Ни еден од ранетите полицајци не е во животна опасност. Не се соопштуваат мотивите за нападот.
XS
SM
MD
LG