Достапни линкови

Малик-постои листа за убиство на новинари во Пакистан


Пакистанскиот министер за внатрешни работи Рехман Малик
Пакистанскиот министер за внатрешни работи Рехман Малик потврди денеска дека постои листа за убиство на новинари, кои се етнички паштуни и кои работат во Карачи. Малик за сервисот на Радио Слободна Европа во Пакистан Радио Машал изјави дека некои од осомничените атентатори на новинарот Ваил Кан Бабар се уапсени во минатата недела.
Шпекулациите за листата на имиња кружат во Пакистан некое време. Минатата година во земјата биле убиени 16 новинари.
XS
SM
MD
LG