Достапни линкови

Руски војник починал од свински грип


Руското министерство за одбрана потврди денеска дека еден војник во регионот Кемерово починал вчера од свински грип. Според министерството тој бил однесен во болница, каде докторите се обиделе да го спасат неговиот живот. Министерството поднело наредба да се следи состојбата на заболените во регионот за да не се рашири свинскиот грип низ земјата.
XS
SM
MD
LG