Достапни линкови

Франција и нејзините сојузници со нови санкции за Иран?


IНуклеарна централа за збогатување на ураниум кај Техеран
Францускиот министер за надворешни работи Мишел Алиот Марие сугерираше дека Франција и нејзините сојузници можеби ќе воведат нови санкции за Иран, по неуспешните разговори меѓу исламската репбулика и шесте светски сили.
Според министерот на западните земји им останале малку опции, бидејќи не бил постигнат прогрес на разговорите за иранската контровезна нуклеарна програма во Истанбул.
XS
SM
MD
LG