Достапни линкови

Ештон-Светските сили разочарани од разговорите со Иран


Кетрин Ештон при пристигнувањето во Истанбул
Шефот за надворешна политика на ЕУ Кетрин Ештон изјави денеска дека светските сили се разочарани од дводневните разговори во Истанбул за иранската контровезна нуклеарна програма.
Според Ештон предусловите на Иран за нуклеарните прашања не биле прифатливи и светските сили не ја смениле својата позиција кон Техеран.
XS
SM
MD
LG