Достапни линкови

Во Авганистан убиени 10 милитанти


Во денешните неколку часовни борби меѓу НАТО силите и милитанти во источно авганистанската провинција Кост биле убиени 10 милитанти и еден цивил. Агенциите јавуваат дека до борбите дошло откако бунтовниците истрелале гранати врз група војници кои се подготвувале на вообичаена контрола. Се додава дека војниците успеале да уапсат десетина милитанти.
XS
SM
MD
LG