Достапни линкови

Русија: војна меѓу криминални банди


Ставропол

Руската полиција го истражува убиството на осум луѓе за кои се смета дека биле жртви на судири меѓу криминални банди. Агенциите наведуваат дека во една куќа во Ставропол во Северен Кавказ биле пронајдени тела со прострелни рани на пет мажи и три жени. Меѓу нив, според полицијата, бил и шефот на криминалната банда, познат под името Кан.

XS
SM
MD
LG