Достапни линкови

Во Москва разговори меѓу Медведев и Карзаи


Медведев и Карази во Москва
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска во Москва се сретна со рускиот претседател Дмитри Медведев на разговори за зацврстување на економската соработка меѓу двете земји. Во текот на денов Карзаи ќе се сретне и со рускиот премиер Владимир Путин. Ова е прва посета на еден шеф на авганистанската држава на Русија од војната со тогашниот Советски сојуз.
XS
SM
MD
LG