Достапни линкови

Палестинци ја попречуваа посетата на француската министерка на Газа


Палестинка на протест во Газа
Десетици палестинци ја попречуваа француската министерка за надворешни работи Мишел Елиот Мари при нејзината посета на Газа контролирана од Хамас. Тие фрлаа и јајца кога таа влезе од Израел и го посети седиштето на Обединетите Нации и болницата. Мари ги разлути палестинците со подршката на израелскиот војник кој е држен од Хамас и затоа што не ги спомна палестинците во израелските затвори.
XS
SM
MD
LG