Достапни линкови

Филип Гордон ги продолжува средбите на Кипар


Филип Гордон
Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Филип Гордон денеска на Кипар ќе ги продолжи средбите со претставници на властите на кипарските Грци и кипарските Турци.
Тој по средбата во Никозија со кипарскиот претседатрел Димитрис Христофиас изјави дека САД ги поддржуваат напорите за пронаоѓање решение за кипарското прашање, со кое ќе се овозможи формирање на двезонска и двеопштинска федерација во Кипар.
XS
SM
MD
LG