Достапни линкови

Протести на опозицијата во Тирана


Сали Бериша и Еди Рама
Најголемата албанска опозициска Социјалистичка партија, денеска во Тирана ќе одржи демонстрации, на кои ќе побара оставка од владата. Лидерот на албанските опозициски социјалисти, Еди Рама изјави дека нардот бара сметка од Владата преку гласот на опозицијата, а демонстрациите се прават за да не се дозволи повеќе крадење и за да се спроведат нови избори. Премиерот Сали Бериша треба да си оди, порача Рама. Медиумите во Албанија јавуваат дека подготвеноста на полицијата е подигната на прв степен со цел да се избегнат инциденти.
XS
SM
MD
LG