Достапни линкови

Пакистан-Напад на нафтена компанија, 6 мртви и 2 киднапирани


Двајца луѓе загинале,а двајца се киднапирани во северозападен Пакстан, кога вооружени луѓе ги нападнале вработените во локалната подружница на унгарската нафтена компанија МОЛ. Унгарската новинска агенција МТИ соопшти дека работниците биле нападната на патот од работа кон дома. При нападот загинале и четворица војници кои ги придружувале работниците.
XS
SM
MD
LG