Достапни линкови

Клинтон против одлуката на Палестинците за резолуција во ОН


Државниот секретар Хилари Клинтон се спротистави на одлуката на Палестинците да идејстуваат Советот за безбедност на ОН да го осудат Израел за градбата на еврејските населби. Клинтон изјави дека проблемот меѓу Израелците и Палестинците може да се реши само со преговарање. Таа не кажа јасно дали Вашингтон ќе стави вето на резолуцијата предложена во ОН..
XS
SM
MD
LG